067 311-11-91 10.00 - 22.30
Скарги та пропозиції:
097 37-61-001
Працюємо:
10.00 - 22.30

9 фактів про піцу!

500 мільйонів піц на добу 

По всьому світу щорічно продаються мільярди піц, з'їдається 500 млн піц в день. Тільки бразильці в день з'їдають більше мільйона піц. Американці їдять близько 100 гектарів піци в день (близько 350 шматків в секунду). Середній американець з'їдає 46 шматків піци на рік, а це 10,5 кг. А середній європеєць - 300 кг піци на рік. В Італії виробляється 2,5 млрд піц на рік.

Більше не буває

У США найбільша піца для доставки додому має діаметр 1,2 м. Найбільше чайових при доставці дають жінки - зазвичай це від 2 до 20 доларів, при цьому, як відзначають кур'єри, чим більше роздягнений чоловік при отриманні піци, тим більше чайових він залишає. Найдовша відстань, на яку була доставлена ​​піца, - більше 11 тис. км, з Кейптауна в Сідней.

На швидкість

Найшвидший піцайоло може зробити 14 піц за 2 хвилини 35 секунд, а 3 піци - менше ніж за хвилину. З'їдається піца трохи повільніше: рекордсмен в цьому «виді спорту» може з'їсти 45 шматків піци за 10 хвилин.

Контроль якості на державному рівні

В Італії рецепт приготування правильної піци захищений законом про автентичні продукти. Її діаметр не може перевищувати 35 см, товщина разом з начинкою - 2 см. Готувати таку піцу потрібно в дров'яній печі при температурі 450 градусів.

Історія піци

А чи ви знали такое, що найстарішій піцерії 275 років, і вона знаходиться в Неаполі, досі відкрита і радує своїх гостей класичної італійської піцою. Всього в Італії більше 40 тис. піцерій, понад 800 з них розташовані в Неаполі.

Родина

Незамінний інгредієнт будь-якої піци - томат - був завезений до Європи в 16 столітті з Південної Америки. Перше блюдо з томатів було приготовлено ... правильно, в Неаполі.

Корисна піца

Італійські вчені виявили, що любителі піци менше хворіють на рак стравоходу і шлунка, ніж середньостатистичні люди. Вважається, що ця дія лікопіну - сильного антиоксиданту, що міститься в томатах у великій кількості.

Дітям - сир, японцям - картоплю

Піца - улюблена їжа у дітей у віці від 3 до 11 років. Найчастіше вони воліють прості варіанти - з сиром, шинкою, креветками. Жінки частіше за чоловіків замовляють піцу з овочами. Японці люблять піцу з кальмарами, майонезом, беконом і картоплею. Гурмани ж можуть покуштувати піцу з устрицями, раками, кульбабами, капустою, баклажанами, артишоками та іншими інгредієнтами.

Аромат піци

В Італії можна купити парфуми та косметичні засоби з запахом піци. В основі рецепта - тільки натуральні інгредієнти: масла орегано і базиліка, а також томатний екстракт.